BingoSpa - kąpiel borowinowa

Przepraszam, że siedzę ostatnio tak cicho, ale od wtorku mieszka z nami nowa chomiczka, więc 2 dni spędziliśmy na jej poszukiwaniu (objechaliśmy wszystkie sklepy w okolicy), urządzanie jej gniazdka też trochę zajęło. A dodatkowo Kuba kiedy wyczuł "wroga" stał się jakiś bardziej towarzyski i chciał aby więcej czasu mu poświęcać. Mała póki co nie ma imienia, więc wszystkie propozycje mile widziane.

Dziś chcę wam przedstawić moje przypadkowe odkrycie. Jest nim kąpiel borowinowa firmy BingoSpa. 

Właściwości kosmetyczne torfu doceniała już Kleopatra, a właściwości lecznicze były dobrze znane starożytnym Grekom. Obecnie stosuje się wyłącznie torfy lecznicze, zwane borowinami lub peloidami.

Borowiny bogate są w bituminy, pektyny, celulozę, kwasy huminowe, fulwokwasy, ligniny oraz fitohormony i inne związki wykazujące aktywność biologiczną. Substancje nieorganiczne to głównie makro- i mikroelementy.Kąpiel borowinowa, jak większość produktów firmy BingoSpa ma bardzo proste, jednak praktyczne opakowanie. Tym razem jest to butelka o pojemności 1000 ml, z prostą zakrętką i jedną etykietą (z przodu). Myślę, że to proste opakowanie także wpływa na cenę, bo produkty BingoSpa nie mają wygórowanych cen (kąpiel kosztuje poniżej 15 zł, ja kupowałam ją już dość dawno temu w Auchan) i widać, ze płacimy za zawartość a nie za ozdoby.

Kąpiel borowinowa pachnie bardzo przyjemnie i delikatnie. Zapach jest lekko owocowy, dość świeży i w żadnym przypadku nie jest uciążliwy. Wlana do wody lekką ją barwi na pomarańczowo i tworzy szalone ilości bardzo trwałej piany. Piana ta potrafi przetrwać całą kąpiel i nie straszny jest jej szampon czy inne dodatkowe specyfiki. Gdy wyszłam po kąpieli z wanny było w niej tyle samo piany co przed kąpielą.


W żadnym przypadku nie wysusza skóry, delikatnie ją nawilża. Ale główną jej zaletą jest relaks jaki można osiągnąć poprzez taką kąpiel. Producent przestrzega, że produktu nie powinny używać osoby z wrażliwą skórą lub jeśli wystąpiło uczulenie na któryś ze składników.

Skład:
Aqua, Sodium Laureth-2 Sulfate, Propylene Glycol (and) Bog Moss Extract, Oleamide DEA, Sodium Chloride, Parfum, Citric Acid, DMDM-Hydantoin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Cl 20285.

1 komentarz:

Dziękuję Ci za odwiedziny i skomentowanie mojego bloga. Odwiedzam wszystkich moich obserwatorów poza tymi którzy zostawiają linki do siebie. To działa na mnie jak płachta na byka.

Komentarze są moderowane.

Archiwum bloga