Światowy Dzień Serca, ciśnieniomierz? Warto! Diagnostic ProAfib.

Ile razy słyszeliście, że stało się coś nagle, niespodziewanie, za wcześnie, w zbyt młodym wieku? Pewnie wiele razy.
Młodsi nigdy nie będziemy, a choroby wcale wieku nie wybierają. Często wraz z nim rośnie ryzyko, ale nigdy nie równa się zeru. Myślisz pewnie, mam 20/30 lat, prowadzę zdrowy tryb życia, jestem osobą aktywną. Z pewnością mam zdrowe serce. A skąd ta pewność?


Rok temu spędziłam sporo czasu w szpitalu, na oddziałach kardiologii i kardiochirurgii. Na szczęście to nie ja byłam pacjentem. Jednak podczas tych chwil widziałam sporo. Byli tam nie tylko starsi ludzie. Były też malutkie dzieciaczki jak i kilka osób w teoretycznie najlepszym wieku. Szczupły chłopak, dwadzieścia kilka lat... po zawale. To może spotkać każdego z nas. Ryzyko jest ZAWSZE! Palenie papierosów, zbyt wysoka masa ciała, brak aktywności fizycznej, wcześniejsze zawały w rodzinie, cukrzyca, nadciśnienie czy przewlekły stres to czynniki które sprawiają, że ryzyko się powiększa. Oprócz wyeliminowania tych które można, warto pamiętać też o regularnych badaniach.  Mam świadomość, że podwyższone ciśnienie krwi może być niewyczuwalne. Wiem także, że może prowadzić do takich chorób jak udar mózgu, choroba niedokrwienna i zawał serca, miażdżyca czy też problemy z nerkami. Nie chcę ich! Regularnie badam swoje ciśnienie! I przy okazji Światowego Dnia Serca i Ciebie do tego namawiam!Od dłuższego już czasu jestem posiadaczką ciśnieniomierza naramiennego marki Diagnostic. Uważam, że wersje na ramię są najlepsze i najdokładniejsze. Ciśnieniomierz jest bardzo łatwy w obsłudze, wystarczy założyć i nacisnąć przycisk. Proste, bezbolesne badanie a tak ważne.


Ciśnieniomierz Diagnostic ProAfib może działać zarówno podłączony do zasilania sieciowego jak i na baterie (4 szt. AA). Można go więc stosować w każdych warunkach. Do zestawu został dołączony pokrowiec, który ułatwia przechowywanie. Bardzo fajną i nowoczesną cechą jest to, że ma pamięć 120 pomiarów dla dwóch osób. Koniec z prowadzeniem dzienniczków czy zapisywaniem po kątach. I ja i Maciek mamy swoją pamięć w urządzeniu!

Oprócz zwykłego pomiaru ciśnienia, Diagnostic ProAfib wykrywa także migotanie przedsionków, które jest najprostszą droga do udaru mózgu.


Regularne monitorowanie serca pozwala wykryć wszelkie anomalie we wczesnym stadium, wtedy kiedy jest jeszcze co ratować. Oczywiście każdy może mieć po prostu gorszy dzień, być zmęczonym czy też zbytnio podekscytowanym. Jeśli jakaś anomalia pojawia się jednorazowo - nie ma powodów do paniki, jednak regularne odczyty które odbiegają od normy to znak aby wybrać się do kardiologa.

Zadbajcie o siebie zanim będzie zbyt późno!

O serce można też zadbać dbając o swoje finanse z https://www.podlaskiefinanse.pl/. Chyba nic nas nie wprawia o szybsze bicie serca niż problemy finansowe czy też kredyty do spłaty!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za odwiedziny i skomentowanie mojego bloga. Odwiedzam wszystkich moich obserwatorów poza tymi którzy zostawiają linki do siebie. To działa na mnie jak płachta na byka.

Komentarze są moderowane.

Archiwum bloga